• Home
  • Akademia
Co w czasach Covid-19 oznacza skuteczność managerska?

Co w czasach Covid-19 oznacza skuteczność managerska?

Kryzys to albo ograniczenie, albo szansa. Zwykło się mawiać: „Szukaj możliwości w ograniczeniach, a nie ograniczeń w możliwościach”. Ostatnie kilka miesięcy to dla biznesu czas wyzwań. Z jednej strony mamy przedsiębiorców, którzy bankrutują lub odnotowują mniejsze przychody, z drugiej strony wielu z powodzeniem rozwija swoje przedsiębiorstwa lub wręcz zakłada nowe.

Kryzys jako okazja

Przykładem takiej kryzysowej przedsiębiorczości był człowiek, który wykupił większość basenów ogrodowych w jednej z sieci marketów budowlanych i eksportował je na rynek zachodni. To pokazuje, że realne patrzenie na potrzeby rynku pozwoli nam nie tylko przetrwać, ale również dobrze prosperować.

Mi czas kwarantanny przyniósł ogromną liczbę zleceń szkoleniowo-doradczych, o które klienci prosili w związku z sytuacją na rynku. Bywało, że pracowałem siedem dni w tygodniu, ponieważ zapotrzebowanie na uzyskanie kompetencji oraz wiedzy było tak duże. Ważne jest rozumieć swój biznes, oraz siebie nawzajem, ponieważ żeby firma mogła prosperować na wysokim poziomie i wysokich obrotach, istotne jest posiadać sumienną podstawę którą jest wiedza.

Z przyjemnością dzielę się metodami rozwoju przedsiębiorstwa. Spójność, zaangażowanie całym sercem i wykonywanie pracy, którą się lubi, a nawet kocha, pozwala managerom, dyrektorom oraz właścicielom podejmować kluczowe decyzje.

KLIENT

Na pierwszym miejscu we wszystkich naszych działaniach należy uwzględnić dobro, korzyści i oczekiwania klienta. Jednak klientem nie jest tylko osoba, która na nabywa towar w ramach transakcji finansowej. Jest nim również twój współpracownik, pracownicy, wspólnicy, a przede wszystkim rodzina. Żona lub mąż to „prezes”, dzieci, rodzina i znajomi to „rada nadzorcza”. Liderem jest się wszędzie – na siłowni, w pracy, w domu, gdziekolwiek jesteśmy. Taka spójna postawa bardzo wzmacnia nas, zwłaszcza w wymagających, ale również ciekawych czasach które posiadamy.

Ty

Na drugim miejscu należy postawić siebie. Dlaczego? Jeżeli przybierzesz właściwą i spójną postawę przywódcy, pamiętając, że dowodzenie jest służbą, to we wszystkich podejmowanych przez siebie działaniach na pierwszym miejscu będziesz stawiać klienta. Wrażliwość na potrzeby usługobiorcy połączona ze skutecznością daje siłę do podejmowania kluczowych decyzji w firmie. Szczera intencja pomocy drugiemu człowiekowi wspiera nasze działania i rozwiewa wątpliwości, które od czasu do czasu nachodzą każdego. Jeżeli będziesz się rozwijać, zwracać szczególną uwagę na swoje mikroluki kompetencyjne, to korzyści odniosą wszystkie strony transakcji – po pierwsze klient, po drugie ty, po trzecie firma…

Firma

W tym miejscu dochodzimy do trzeciego podmiotu w hierarchii przedsiębiorcy – firmy. Moją radą dla każdego biznesmena jest: pracuj nad firmą, a nie w niej, we wszystkich swoich działaniach patrz w pierwszej kolejności na dobro klienta, w drugiej – na swoje własne, a z pewnością największym beneficjentem będzie przedsiębiorstwo, którym zarządzasz lub w którym pracujesz. Jeśli z całym swoim zaangażowaniem i pasją podejdziesz do prowadzenia działalności to dobro twojego klienta będzie najważniejszym celem.

SZKOLENIA

Nazywam się Tomasz Witek, jestem Trenerem Strategicznego Działania oraz Zarządzania Ego i zapraszam do odwiedzenia mojego profilu firmowego.

W ostatnim czasie współpracowałem z firmą, której dzięki mojej pomocy, wzrost ze sprzedaży podniósł się aż o 80 %, co jest kolejnym przykładem na to, że jedni mogą dużo pozyskać a inni stracić w trakcie Covidu. W obecnych czasach wiedza zaczyna być coraz bardziej doceniana, na rynku pracy jest kryzys, w którym trzeba mieć mocne podstawy, aby znaleźć posadę. Również dla właścicieli firm ważna jest konkurencyjność, bycie najlepszym w swojej dziedzinie – bez szkoleń tego nie osiągniemy. Tak prosty przykład pokazuje, że uzyskanie kompetencji oraz wiedzy na temat swojej działalności jest kluczowe i pozwoli ci nie tylko podnieść sprzedaż, ale również pozwala na poprawę w wielu innych aspektach.Warto więc wesprzeć zespół szkoleniami, doradztwem, mentoringiem czy coachingiem. Dodatkową korzyścią jest możliwość sfinansowania tej usługi nawet w stu procentach ze środków unijnych.

Przeszkoliłem 25 000 osób, ponad 500 firm, a wraz z zespołem pozyskaliśmy ponad dwa i pół miliona złotych na powyższe usługi w przeciągu ostatnich 9 miesięcy.